De huurverhoging 2024 is sinds lange tijd niet zo hoog geweest. Voor 2025 is het mogelijk dat de huurverhoging nog hoger gaat uitpakken. De Woonbond en huurdersorganisaties doen er alles aan om dit te voorkomen en de huurverhoging te matigen. En om ervoor te zorgen dat woonlasten nog door huurders op te brengen zijn.
Bij veel huurders staat het water allang aan de lippen. Boodschappen en andere dagelijkse behoeften zijn al nauwelijks meer te betalen. Dan hebben wij het nog geeneens over de leuke extraatjes. Het is voor ons belangrijk om te weten hoe dit bij de huurders van Actium is.
Om daarachter te komen heeft MEVM een aantal stellingen voorgelegd aan de klankbordgroep. Er hebben 114 leden van de klankbordgroep hun mening gegeven over de stellingen.
De uitkomsten zijn hieronder weergegeven.
Conclusie
We kunnen concluderen dat een meerderheid van de huurders die deelneemt aan de klankbordgroep (62%) de woonlasten in 2025 niet kan opbrengen wanneer er dit jaar opnieuw een forse huurverhoging komt. Het overgrote deel van de huurders (82%) zal dan moeten bezuinigen. De vaakst genoemde zaken waarop zij zullen bezuinigen in 2025 zijn: boodschappen, uitjes, sport, energie en kleding. Opvallend daarbij is dat er behoorlijk wat huurders zijn die bepaalde zaken al eerder helemaal geschrapt hebben ((bijvoorbeeld sport en abonnementen), dan wel flink op bezuinigd hebben (o.a. boodschappen en uitjes).
Uit de stellingen is ook naar voren gekomen dat een deel van de huurders niet weet waar zij terecht kan voor het aanvragen van toeslagen. De communicatie hierover richting huurders is dan ook een aandachtspunt voor MEVM en Actium.