In juni legden wij de Klankbordgroep stellingen voor over de online bereikbaarheid van Actium. Online-communicatie neemt steeds grotere vormen aan en is niet meer weg te denken in de huidige tijd. Het biedt mogelijkheden om op een zelfgekozen moment contact te zoeken, ook buiten de openingstijden van Actium.
Op dit moment kunnen huurders, naast mailen, van de volgende online opties gebruik maken om contact op te nemen met Actium:
WhatsApp
Via WhatsApp kunnen zij een korte vraag stellen. Actium reageert van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 en 16.30 uur.
Contactpagina op de website
Via de contactpagina kunnen huurders online een reparatieverzoek indienen, de huur opzeggen of overlast melden. Ook kan men via de website een klacht melden.
Mijn Actium
Op de website kunnen huurders via “Mijn Actium” inloggen met e-mailadres en zelfgekozen wachtwoord. Op deze beveiligde online plek regelen ze snel allerlei zaken. Als de huurder nog geen account heeft, kan hij deze via de website zelf aanmaken.
Messenger Chatbericht
Aan de Facebookpagina van Actium is de button “Chatbericht sturen” toegevoegd. Door hierop te klikken start je een gesprek via Messenger. Actium reageert hier van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 en 16.30 uur op.
MEVM was benieuwd óf en van welke online-mogelijkheden gebruik wordt gemaakt en hoe de huurders dit contact met Actium ervaren. 66 Leden van de klankbordgroep hebben hun mening gegeven aan de hand van de stellingen.
De uitkomsten van de stellingen ziet u hieronder:

Conclusie
Een grote meerderheid van de respondenten (80%) maakt gebruik van de online-contactmogelijkheden die Actium aanbiedt. Daarbij maken zij het vaakst gebruik van Mijn Actium (34%). Daarna volgen e-mail (29%) en de contactpagina op de website (22%). WhatsApp wordt niet veel gebruikt (13%) en Messenger nauwelijks (2%). Het verder uitbouwen van Mijn Actium is dan ook aan te bevelen.
Een klein aantal respondenten gaf aan het niet eens te zijn met de stelling dat de online-contactmogelijkheden eenvoudig in gebruik zijn. Zij geven vooral als reden aan het onpersoonlijk te vinden.
24 Respondenten geeft aan het niet eens te zijn met de stelling dat de online-contactmogelijkheden een goede vervanging van- en/of goede toevoeging op een fysiek bezoek aan- of telefonisch contact met Actium zijn. Ook hierbij missen zij het persoonlijke contact. Daarnaast geven ze aan dat telefonisch contact de mogelijkheid geeft om eventuele onduidelijkheden toe te lichten en ze dan direct een antwoord krijgen.