Staatssecretaris Teeven wil de gefinancierde rechtsbijstand voor huurders afschaffen. Op dit moment betalen huurders met lage inkomens alleen een inkomensafhankelijke eigen bijdrage als zij voor de kantonrechter komen.
Veel huurderszaken worden afgewikkeld door de Huurcommissie, maar die kan niet dwingend optreden – de kantonrechter wel. Bovendien is de Huurcommissie in veel zaken niet bevoegd.
Teeven vindt dat huurders een rechtsbijstandverzekering kunnen nemen. Wij zijn echter van mening dat huurders de laatste tijd financieel al zwaar genoeg getroffen zijn. Bovendien blijkt uit onderzoeken dat van de huurders ongeveer 30% al onder of rond de armoedegrens leeft.
Donderdag 14 november wordt dit voorstel in de Tweede Kamer behandeld, wij houden u op de hoogte.
Enquête overname woningen Woonconcept door Actium
Met ingang van 1 november 2022 heeft Actium 231 woningen in de wijken Lariks, Kloosterveen en Assen Centrum van Woonconcept overgenomen. Deze huurders hebben dus