Heeft u een vraag,
bel of app ons: 06-13960829 
maandag t/m donderdag

MEVM behartigt de belangen van alle (nieuwe) huurders van Actium

U kunt ons e-mailen:
secretariaat@mevm.nl

“Mijlpaal voor woningzoekenden in Drenthe”

De acht Drentse woningcorporaties en hun huurdersverenigingen hebben overeenstemming bereikt over de realisatie van een gezamenlijk woonruimteverdeelsysteem. Met als voordeel voor de woningzoekenden: 1 plek om zich in te schrijven en de mogelijkheid om te reageren op  de beschikbare huurwoningen van alle Drentse corporaties. Hiermee willen de huurdersverenigingen en corporaties het vinden van een passende huurwoning eenvoudiger maken. Het gezamenlijke woonruimteverdeelsysteem is naar verwachting rond de zomer van 2019 gereed.

Directeur-bestuurder Nicole Peeters van Woonconcept namens de Drentse corporaties: “Dat we op provinciaal niveau met alle corporaties en huurdersverenigingen tot een gezamenlijk woonruimteverdeelsysteem zijn gekomen, is uniek in Nederland en een mijlpaal voor de woningzoekenden in Drenthe. We brengen alle beschikbare woningen en woningzoekenden in Drenthe bij elkaar.  Dat geeft meer zoekruimte, meer overzicht en bovenal duidelijkheid.”

1 plek voor inschrijving

Het gezamenlijk woonruimteverdeelsysteem is een vervolg op de website Drenthe Huurt, met daarop het beschikbare woningaanbod. “In januari 2017 is de eerste stap gezet met de etalage Drenthe Huurt. Met de volgende stap creëren we samen met de huurdersverenigingen één centrale plek voor inschrijving en het reageren op woningen voor de woningzoekende in Drenthe en omgeving.“
“Als belangenbehartigers van huurders staan we ook voor de belangen van woningzoekenden. Onze inbreng is van waarde en samen beleid ontwikkelen blijkt effectief voor alle partijen”, volgens Jelly van den Bosch van de samenwerkende huurdersorganisaties.

Start zomer 2019

Het nieuwe woonruimteverdeelsysteem gaat rond de zomer van 2019 van start. Nicole Peeters licht toe waarom dit nog even op zich laat wachten: “We hebben de afgelopen maanden met elkaar grote stappen gemaakt. Elke woningcorporatie heeft eigen regels over bijvoorbeeld inschrijfgeld, het opbouwen van punten en urgentie. Om op de nieuwe manier samen te werken, moesten we komen tot een gezamenlijk beleid. Dat is gelukt en daar zijn we erg blij mee. Nu gaan we aan de slag met het doorvoeren van die afspraken en de voorbereiding in al onze systemen”.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Uitkomsten stellingen oktober 2025

Begin oktober legden wij voor de vierde- en laatste keer dit jaar een aantal stellingen voor aan de Klankbordgroep. Nadat we in eerdere rondes dit jaar vroegen naar de bereikbaarheid van Actium gingen de stellingen in deze reeks over het klantcontact dat de huurder heeft met medewerkers van Actium. MEVM was benieuwd hoe de huurder dit contact ervaart aan de balie, telefonisch en via de online mogelijkheden die Actium aanbiedt.

Lees verder »

Kom op voor je rechten, Join het Jongerenpanel!

MEVM wil meer opkomen voor jongeren en hebben daarvoor de hulp nodig van huurders van Actium en woningzoekenden in de leeftijd van 18 tot 30 jaar. Wij vragen hen om hun stem te laten horen via het MEVM Jongerenpanel. Op 28 november starten we met een pilot.

Lees verder »

Maak je keuze met de juiste kieswijzer

Op woensdag 29 oktober mogen we stemmen voor de landelijke verkiezingen. Voor huurders en woningzoekenden is volkshuisvesting een belangrijk thema. Met verschillende kieswijzers, zoals StemWijzer, KiesKompas, Jongerenkieswijzer en WoonKieskompas en Check Je Stem, ontdek je welke partij bij jou past. Zo zie je niet alleen wat partijen beloven, maar ook wat ze doen.

Lees verder »

Download de Thuiskompas-app!

Goed nieuws voor alle woningzoekenden in Drenthe! Thuiskompas is nu ook beschikbaar als app op je telefoon of tablet. Of je nu thuis op de bank zit of onderweg bent. Met de Thuiskompas-app kan je altijd en gemakkelijk op een woning reageren. De Thuiskompas app is gratis en gemakkelijk te downloaden in de App Store of Google Play.

Lees verder »