Heeft u een vraag,
bel of app ons: 06-13960829 
maandag t/m donderdag

Spreekuur alleen op afspraak
06-13960829

U kunt ons e-mailen:
secretariaat@mevm.nl

MEVM tekent prestatieafspraken onder protest

Huurdersorganisaties maken samen met gemeenten en woningcorporaties op gelijkwaardige basis afspraken over de volkshuisvestelijke opgave in hun gebied. Dit gaat onder andere over de thema’s: 

  • Betaalbaarheid 
  • Beschikbaarheid 
  • Kwaliteit en duurzaamheid van de woningen 
  • Leefbaarheid van de woonomgeving 
  • Wonen en zorg 


In de acht gemeenten waarin Actium woningen heeft, heeft MEVM meerjarige prestatieafspraken met de desbetreffende gemeente en Actium. Ieder jaar wordt er beoordeeld of de afspraken moeten worden aangepast of niet. Op het moment dat er afspraken aangepast zijn moeten alle partijen daar vóór 15 december van het betreffende jaar een handtekening onder zetten. 
 

Dit jaar waren er zes gemeenten waar onder de actualisatie een handtekening gezet moest worden. MEVM heeft onder protest getekend en een disclaimer laten opnemen. Hiermee willen wij een signaal afgeven en onze grote zorgen uiten met betrekking tot de afspraken over betaalbaarheid en beschikbaarheid. De verwachte huurverhoging in 2025 brengt nog meer huurders in de problemen en dit zal zijn effect hebben op de gemaakte afspraken over betaalbaarheid. In veel gemeenten worden de afspraken over het behalen van de aantallen nieuwbouwwoningen niet gehaald ondanks de handtekening van de gemeenten en corporaties. De beschikbaarheid van (nieuwe)woningen komt daardoor verder onder druk te staan.  

Hieronder volgt de disclaimer die is opgenomen:  

MEVM tekent onder protest omdat zij grote zorgen heeft over de thema’s betaalbaarheid en beschikbaarheid. Twee belangrijke onderdelen uit onze prestatieafspraken gemaakt door de gemeente, corporaties en huurdersorganisatie. Uit het Drents Woonlastenonderzoek 2023, waarin nadrukkelijk het voeren van een gematigd huurbeleid staat, blijkt dat veel huurders hun lasten niet kunnen betalen. Nu dreigt er voor het tweede jaar een record gebroken te worden als het gaat om de huurverhoging. Huurders en inwoners van deze gemeente worden door deze verhoging verder het ravijn ingeduwd. Dit past niet in de context van de gemaakte afspraken horende bij het thema Betaalbaarheid. Laat deze mensen niet in de steek. 

Een andere groep (toekomstige) inwoners o.a. kwetsbare doelgroepen en urgent woningzoekenden van deze gemeente smacht naar een dak boven hun hoofd. Om een start of een vervolgstap te maken. Maar door het niet realiseren van de gemaakte afspraken over de bouw van nieuwe woningen, zijn zij gedwongen een pas op de plaats te maken. MEVM ziet dit met lede ogen aan. En ziet geen gevolgen voor het niet nakomen van de gemaakte afspraken. Wij doen een dringend beroep op onze partners om de gemaakte afspraken over nieuwbouw na te komen. Laat de huurder genieten van zijn duurzame, betaalbare huurwoning in een prettig leefomgeving. 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Werkplan 2025 MEVM

Ook in 2025 zal huurdersorganisatie MEVM zich hard maken voor een goede belangenbehartiging van de (huidige en toekomstige) huurders van Actium. Hiervoor heeft MEVM een werkplan opgesteld. In het werkplan staat welke thema’s voor ons het komende jaar belangrijk zijn en welk activiteiten voor 2025 gepland staan. Lees verder voor de highlights en het volledige plan.

Lees verder »

MEVM tekent prestatieafspraken onder protest

De meerjarige afspraken die MEVM samen maakt met Actium en de gemeenten hebben o.a. betrekking op betaalbaarheid en beschikbaarheid. Omdat MEVM grote zorgen heeft over deze twee thema’s heeft MEVM de actualisaties van deze afspraken onder protest getekend en een disclaimer laten opnemen.

Lees verder »

Column

We hebben allemaal vroeger wel een bepaald beroep voor ogen gehad dat je wilde worden als volwassenen. Zelf wilde ik heel graag profvoetballer, schrijver of rockgitarist worden. Ondanks het spelend lid geweest te zijn van een voetbalvereniging, het werken in het boekenvak en het bezitten van een gitaar, is het niet geworden wat ik als klein jongetje dacht te worden.

Lees verder »

Even voorstellen

Tanno van de Kamp is op oktober toegetreden tot het bestuur van MEVM. Met zijn 29 jaar is hij het jongste bestuurslid in de geschiedenis van MEVM. Tanno zal zich vooral inzetten voor de jonge huurders van Actium.

Lees verder »
Collage planten-rotatie-contour

Ontvang het laatste nieuws in uw e-mail

Schrijf u in voor de digitale nieuwsbrief en ontvang als dank een zakje zaad waarmee u uw tuin of balkon opfleurt en een bron schept voor bijen en vlinders.

Ga naar de inhoud